1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. o godz. 17. 00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy o naszych bohaterach.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską. Spotkania dla narzeczonych będą trwały trzy tygodnie a odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w sali nad zakrystią kościelną o godz. 19:00.

3. W środę w liturgii będziemy przeżywać święto św. Kazimierza – królewicza. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Franciszka, a po modlitwie będzie spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej oraz ważna zbiórka ministrantów i lektorów ze szkoły średniej i studentów.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek na Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej.

5. W czwartek o godz. 19:00 przy archikatedrze przemyskiej rozpocznie się miejska plenerowa Droga Krzyżowa i przejdzie ul. Kapitulną, Tatarską i Przemysława pod Krzyż Zawierzenia. Delegaci naszej parafii poniosą krzyż i odczytają rozważanie IX stacji. Prosimy o przyniesienie świec.

6. W piątek rano odwiedzimy chorych, o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej, w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi, a także kolejna Droga Krzyżowa o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również uzyskać we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu” – tekst modlitwy znajduje się z tyłu kościoła. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – adoruje Róża św. Matki Bożej Jackowej.

7. Także w piątek w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza przy parafii pw. Świętej Trójcy o godz. 18:00 rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

8. W pierwszą sobotę o godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej. O godz. 10:00 w naszym kościele będzie ważna zbiórka dla ministrantów i kandydatów ze szkoły podstawowej. 

9. Także w sobotę odbędzie się także kolejny „Męski Różaniec”, modlitwa rozpocznie się Mszą świętą u OO. Franciszkanów o godz. 8:00 – szczegóły na plakacie. Także u OO. Franciszkanów o godz. 19:30 odbędzie się kolejny „Wieczór Uwielbienia” z modlitwą o uzdrowienie. W sobotę zakończą się zapisy na Spotkanie Młodych w Błażowej.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji. Będziemy także modlić się w intencji kobiet z okazji święta „8 Marca”. Specjalnym prezentem dla kobiet będzie sztuka teatralna wystawiona o godz. 15:30 w sali teatralnej naszego dolnego kościoła pt. „Idę śladami Króla królów i Pana Panów”. O godz. 10:00 będzie i Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii oraz spotkanie w dolnym kościele. Tym razem dzieci otrzymają książeczki. O godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym – adoruje Róża św. Piotra i Pawła. Podczas Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

11. Dyrekcja Przedszkola nr 16 na osiedlu Kazanów ogłasza nabór dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Nabór będzie trwał w dniach 2-27 marca drogą elektroniczną lub w sekretariacie przedszkola.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszej parafialnej gazetce “PATRON” warto przeczytać artykuły o Gorzkich Żalach oraz o Żołnierzach Wyklętych.

13. Rozpoczynamy nabór mężczyzn, którzy chcieliby podjąć straż przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chętnych Panów prosimy o zapisanie się w zakrystii.

Słowo życia: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”.