1. Dzisiejsze ogłoszenia rozpoczniemy od odczytania komunikatu księdza Arcybiskupa Adama Szala:

Drodzy Diecezjanie,
ufając Bożej Opatrzności, rozpamiętując wielkie dzieła i interwencje Boga, których niemało zapisały karty naszej narodowej historii – a których nie zapominamy, pouczeni świadectwem wiary praojców – zachęcam do podjęcia w naszych parafiach i domach rodzinnych modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach: niepokojów społecznych, zagrożeń ideologicznych, prowokacji medialnych, profanacji Najświętszego Sakramentu, niszczących nasz Naród sporów oraz grożących epidemii.
Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa. Niech znajdą się wśród nich tacy, którzy odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych. Szczególną okazją do takiej modlitwy będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się w Błażowej. Młodzież będzie miała tam okazję do pogłębienia swojej wiary i wspólnej adoracji Krzyża. Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby „od powietrza, głodu, ognia i wojny” zachować nas raczył.
Drodzy Księża i Ojcowie zakonni, przewodnicy Ludu Bożego! Zachęcam, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać z wiernymi „Suplikacje”, podając wspomniane intencje modlitewne. Starajmy się wspólnie odczytywać znaki czasu i reagować na nie z wiarą, trwając przed Jezusem ukrzyżowanym i ukrytym w Najświętszym Sakramencie.
Drodzy Diecezjanie! Bardzo proszę, podejmijcie tę modlitewną zachętę w Waszych domach podczas rodzinnej modlitwy, na przykład podczas wieczornego pacierza lub w łączności z naszymi Rodakami podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.
Trwajmy w ten sposób jednomyślnie na modlitwie! Umocnieni Bożą łaską, solidarni w trosce o naszą Ojczyznę i Archidiecezję, we wspólnocie wiary, będziemy przemieniać oblicze ziemi. Tej, naszej, ukochanej ziemi, której na imię Polska.

Z pasterskim błogosławieństwem, Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.

2. Dziś o godz. 17:00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – zapraszamy na modlitwę – adoruje Róża św. Piotra i Pawła. Wcześniej o godz. 15:30 w sali teatralnej naszego dolnego kościoła będzie wystawiona sztuka teatralna pt. „Idę śladami Króla królów i Pana Panów” – zapraszamy.

Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Z tyłu kościoła znajdują się skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny. Skarbonki będziemy składać w kościele w Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy. Jako jałmużnę możemy również zakupić baranki wielkanocne w cenie 6 zł. oraz paschaliki w cenie 8 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Ofiary za paschaliki i baranki składamy do puszki Caritas z tyłu kościoła.

3. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. We wtorek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa – adoruje Róża św. Józefa.

5. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Różą św. Faustyny.

6. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie Zespołu Koordynującego Ruchu dla Lepszego Świata.

7. W piątek o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej oraz kolejna Droga Krzyżowa o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek w naszej parafii będzie peregrynacja wyjątkowego Krzyża, który wręczył bł. ks. Bronisław Markiewicz Służebnicy Bożej Annie Kaworek, współzałożycielce i pierwszej przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Także w piątek przypada 7. Rocznica wyboru Ojca św. Franciszka.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do św. Józefa – adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Stowarzyszenie „Otwarta Dłoń” przygotuje kiermasz wielkanocny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje dzieci i młodzieży z autyzmem.

9. OO. Karmelici organizują 9 – cio tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary. Zapisy do 5 kwietnia – inne informacje na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania naszej parafialnej gazetki “PATRON”. W dzisiejszym numerze warto przeczytać artykuły o kobiecości a także pierwszą część cyklu o grupach formacyjnych działających przy parafii.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został przyjęty Szymon LECH – dziecku i rodzicom życzymy trwania w wierze.

12. Przypomnijmy sobie obowiązujące nas Przykazania Kościelne:
♦ W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
♦ Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
♦ Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
♦ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach.
♦ Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

13. Pomódlmy się w intencji kobiet z okazji ich święta: „Pod Twoją obronę…”, „Maryjo Matko Łaski Bożej…”.

Słowo życia: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”