1. Dziś o godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża św. Józefa. Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji oraz na zakony klauzurowe.

2. W poniedziałek tradycyjnie w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika i błogosławimy jabłka chroniące od chorób gardła. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będziemy rozbierać choinki i szopkę – prosimy młodzież o pomoc.

3. W środę w liturgii wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę i błogosławimy chleb i sól dające ratunek i chroniące od nieszczęścia. Na Mszy świętej wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek na Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa – adoruje Róża św. Anny.

5. W piątek rano odwiedzimy chorych, w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – adoruje Róża św. Jana Chrzciciela. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny BAKHITY przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Pomoc pokrzywdzonym polega na akcji: „Zamieńmy Noc w Moc Miłosierdzia”. O godz. 3:00 (w nocy) można odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji współczesnych niewolników, ludzi porwanych i sprzedanych w niewolę. W domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza przy parafii pw. Świętej Trójcy o godz. 18:00 rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

6. W sobotę o godz. 17:00 w salce nad zakrystią odbędzie się spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 będzie Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz specjalne spotkanie w dolnym kościele. O godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory. W tym dniu odbędą się również uroczyste obchody 80. Rocznicy Deportacji Polaków na Sybir pod hasłem „Zapal Znicz Wywiezionym”. O godz. 10:00 w kościele pw. Świętej Trójcy zostanie odprawiona Msza święta za Sybiraków a następnie będzie zapalenie zniczy przed tablicą Sybiru oraz na Bakończycach w miejscu wywózki zesłańców. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. Z racji zbliżającego się naszego parafialnego odpustu św. Cyryla i Metodego w dniu 15 lutego zostanie zorganizowany Rajd Chrześcijański pt: „Aktywność i Przyroda zbliżają do Boga”. W rajdzie może uczestniczyć każdy, kto czuje się na siłach i przejdzie trasę ok. 15 kilometrów: Kazanów – Lipowica – Żurawica – Lipowica – Kazanów. Rozpoczęcie rajdu przy kościele o godz. 9.00. Rajd poprowadzi nasza parafianka znana z inicjatyw sportowych p. Mariola Antonik. Natomiast na godz. 15:00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne na Zabawę Karnawałową. Zgłoszenia na zabawę składamy u księży katechetów. Blankiety zgłoszeniowe dla rodziców znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.

9. Fundacja Salezjańska Szkoła Organistowska w Przemyślu organizuje Szkołę Chóralną dla dzieci młodzieży. Prowadzącym zajęcia będzie chórmistrz, dyrygent i nauczyciel muzyki Piotr Szelążek. Księża Salezjanie zapraszają dzieci i młodzież z klas 4-8 wraz z rodzicami na zajęcia, które odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00-18:30 w auli Zespołu Szkół Salezjańskich.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Emilia WOJDYŁO – dziecku i rodzicom życzymy trwania w wierze.

Słowo życia: „Światło na oświecenie pogan i chwała ludu Twego, Izraela”