1. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Scholastykę, dziewicę. Tradycyjnie w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy.

3. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Będziemy modlić się za chorych, którym należy zawsze okazywać szczególne zainteresowanie i miłość. Caritas zaprasza wszystkich chorych z Przemyśla i ich opiekunów na uroczystą Eucharystię połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem do parafii pw. Miłosierdzia Bożego na godz. 10:00. Nabożeństwo poprowadzi ks. abp Józef Michalik. W naszej parafii po wieczornej Mszy św. udamy się do przykościelnej groty i uczcimy Maryję dziesiątkiem różańca. Przy okazji dziękujemy rodzinie Faców z naszej parafii za ufundowanie Maryi aureoli.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Benedykta.

5. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

6. W piątek w naszej parafii będzie Uroczystość Odpustowa św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Przez ich wstawiennictwo będziemy modlić się o zachowanie chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu oraz za naszą wspólnotę. Główna Msza święta odpustowa będzie o godz. 18:00, z racji uroczystości w parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Przypominamy, że w najbliższą sobotę zostanie zorganizowany Rajd Chrześcijański pt: „Aktywność i Przyroda zbliżają do Boga”. W rajdzie może uczestniczyć każdy, kto czuje się na siłach i przejdzie trasę ok. 15 kilometrów: Kazanów – Lipowica – Żurawica – Lipowica – Kazanów. Rozpoczęcie rajdu przy kościele o godz. 9.00. Rajd poprowadzi nasza parafianka znana z inicjatyw sportowych P. Mariola Antonik. Natomiast na godz. 15:00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne na Zabawę Karnawałową. Zgłoszenia na zabawę składamy jeszcze u księży katechetów.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

9. Od 2 marca w naszej parafii rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską dla młodzieży. Spotkania dla narzeczonych będą trwały trzy tygodnie a odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w kościele (sala nad zakrystią) o godz. 19:00.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Marlena PŁOSKOŃ – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Emilia KIEREPKO – ul. Opalińskiego 19. Niech dobry Bóg obdarzy ją życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.