1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu i skorzystania z deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które znajdują się z tyłu kościoła. O godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. W poniedziałek tradycyjnie w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy.

3. W tym tygodniu od Środy Popielcowej rozpoczyna się 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutę i dobre uczynki będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnych umartwień w duchu pobożności i miłości bliźniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; post ilościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa lekkie) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 – ego. W Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens od postów. Msze święte w Popielec z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Jana Pawła II. Od Środy Popielcowej do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. W piątek w naszym kościele pierwsza Droga Krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona po Mszy świętej o godz. 9:00, druga dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej o godz. 16:00 oraz trzecia o godz. 17:15 także dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również uzyskać we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu” – tekst modlitwy znajduje się z tyłu kościoła. Najbliższy piątek to także Dzień Zranionego Kościoła i okazja do modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, na których będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i dekorację Bożego Grobu – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Na Gorzkich Żalach będzie również zmiana tajemnic różańcowych.

6. Od przyszłej niedzieli o godz. 11:15 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego przez grupę modlitewną Matki w Modlitwie, którym dziękujemy za podjęcie tego dyżuru.

7. Przypominamy, że od 2 marca w naszej parafii rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską dla młodzieży. Spotkania dla narzeczonych będą trwały trzy tygodnie a odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w kościele (sala nad zakrystią) o godz. 19:00.

8. W niedzielę, 8 marca o godz. 15:30 w sali teatralnej naszego dolnego kościoła zostanie wystawiona ciekawa sztuka teatralna pt. „Idę śladami Króla królów i Pana Panów”.

9. Rozpoczynamy nabór mężczyzn, którzy chcieliby podjąć straż przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chętnych panów prosimy i zapisanie się w zakrystii, za organizację Straży Grobowej odpowiada parafianin Kamil Stachura.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 im. św. Jana Pawła II w Przemyślu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zapoznanie ze szkołą i wspólną zabawę dla przyszłych pierwszoklasistów. Spotkanie odbędzie się 27 lutego w godz. 17:00-19:00 w budynku szkoły.

11. Stowarzyszenie „Żyj zdrowo na sportowo” zaprasza na dwa rajdy: 2 i 14 marca – szczegóły w gablotce.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały przyjęte dzieci: Anna Słysz i Kornelia Puchyr – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.

Słowo życia: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.